logo

Blog

SmartHive przyjęty na XI Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych

Konkurs organizowany jest przez krakowski Zespół szkół Elektrycznych nr 2 i odbędzie się 25 marca 2020. To już czwarty konkurs, na którym pojawi się nasz projekt inteligentnego ula.

Czytaj dalej

SmartHive wygrywa na IX Pikniku Naukowym

MAMY TO! SmartHive zdeklasował rywali na IX Pikniku Naukowym w Elektryku! Nasz projekt wystartował w dwóch kategoriach:

  • inteligentny ul w kategorii automatyka/robotyka,
  • system informatyczny w kategorii multimedia.

Dzięki udziałowi w dwóch kategoriach, mieliśmy możliwość zaprezentowania projektu specjalistom z różnych branży. Dali nam oni cenne wskazówki dotyczące rozwoju naszego ula, które z całą pewnością wykorzystamy. Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników i z dumą informujemy, że w obu kategoriach zdobyliśmy pierwsze miejsce, co było dla nas prawdziwym zaskoczeniem i oczywiście powodem do radości, to już drugie tak dobre osiągnięcie naszego projektu. Tym samym zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w Olimpiadzie Innowacji Technicznych.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Sądecki Elektryk, UM Nowy Sącz

Czytaj dalej

Zakwalifikowaliśmy się do finałów konkursu Politechniki Śląskiej

Z przyjemnością informujemy, że projekt SmartHive został zakwalifikowany do finałów konkursu Elektronika - by żyło się łatwiej, które odbędą się 5 marca 2020. Jesteśmy z tego powodu niezmiernie szczęśliwi, jednak mamy świadomość, że to nie koniec prac przy projekcie i nie spoczywamy na laurach. Przed nami jeszcze dużo poprawek, zarówno przy elektronice, jak i przy samym ulu, więc motywacja jak najbardziej się przyda. Liczymy przynajmniej na tytuł laureatów konkursu, ale będziemy walczyć do samego końca o pierwsze miejsce.

Czytaj dalej

Nasz projekt na konkursie Politechniki Śląskiej

Wysłaliśmy dokumentację techniczną naszego inteligentnego ula na konkurs Elektronika - by żyło się łatwiej organizowany przez Politechnikę Śląską. Liczymy na zainteresowanie jurorów naszą pracą i udział w finałach w Gliwicach. Jest to jedyny w swoim rodzaju projekt, który z pewnością ulatwia pracę pszczelarza.

Czytaj dalej

Pszczoły zagościły w Elektryku - II edycja

Dnia 04.12.2019 wzięliśmy udział w II edycji organizowanego przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk projektu Pszczoły zagościły w Elektryku. Nasz inteligentny ul wystartował w konkursie, a gdy przyszło nam przedstawić projekt, wywołaliśmy zdziwienie widowni, ale na wielu twarzach zagościły uśmiechy. Prezentację zaczęliśmy od omówienia otaczających nas przedmiotów: od profesjonalnych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję do urządzeń codziennego użytku jak telewizory czy telefony.

I wtedy wjechał on. Cały na żółto.

To był chyba nasz najlepszy pomysł na zainteresowanie publiczności. Do ula przymocowaliśmy kółka, więc bez problemu wjechaliśmy nim na salę już w trakcie naszej prezentacji, a ze środka wyciągaliśmy pojedyncze elementy elektroniki, szczegółowo je omawiając. Po tym przedstawieniu przeszliśmy do właściwego tematu, czyli oprogramowania, ponieważ w tej kategorii wzięliśmy udział (lepszej nie znaleźliśmy). Dzięki dobremu omówieniu elektroniki, a także krótkiemu pokazowi działania wagi, omówienie oprogramowania było już banalne i zrozumiałe zarówno dla młodzieży ZSEM, jak i seniorów z Centrum Sądeckiego Seniora.

Zrobiliśmy wielkie wrażenie na komisji konkursowej, w skład której weszli przedstawiciele Karpackiego Związku Pszczelarzy. Mimo starszego już wieku okazali nie tylko zainteresowanie wprowadzeniem informatyki i elektroniki do pszczelarstwa, ale również wyróżnili naszą pracę I miejscem w kategorii Aplikacja i udzielili wielu cennych rad w zakresie pszczelarstwa.

Czytaj dalej